CHIRONDO-
Özgün Yönetim

Marka tasarım ajansı Brandwide, CHIRONDO’ya kuruluşundan bu yana pazarında başarılı ve bağımsız bir şirket olarak yer alması için eşlik etti. Sunulan hizmete marka ve slogan bulunması, iş ve iletişim stratejilerinin, ideal hedef müşterilerinin tanımlanması dahildi.

En başından beri CHIRONDO markası, Doreen Beier’in deneyimlerine ve başarılarına odaklandı. Bunu marka kimliğinin anlayışı ve yaratılması izledi.

Performansımız:
Marka geliştirme | Tasarım konsepti | Grafik Tasarım  | Illustration | Web Design

“Brandwide ile tanışmadan önce 1,5 senedir “Boss trifft Ross” şirket ismi ile piyasadaydık. O zamanlar logomuzu, web sayfamızı kendimiz yapmıştık. Kendi fotoğraflarımızı kullanıyorduk. Yani ev yapımı, kendin yap düşüncesiyle hatta diğer firmaların sitelerinden aldığımız önerilerle çalışmıştık. Kendimize odaklanmamıştık ve bir konsepte sahip değildik.

Vizyonumuz çok büyümekti. Bunu gerçekten istiyorduk. Yalnız isteklerimizle firmamızın sunumunun çok tutarlı olmadığını, bir takım eksikliklerin olduğunu zaman içinde fark etmeye başladık. Amacımız, tutarlı bir sunumla yüksek kaliteli, eğitimin önemini bilen daha fazla müşterimizin olmasıydı.

Brandwide ile çalışmaya başladığımızda öncelikle 12 gün boyunca toplantılar yaptık. Bu günlerde tamamen şirketin kimliği, içeriği, ürünleri konusuna odaklandık. Bir sürü soruyu cevaplamaya başladık. Bu sorular derin sorulardı. Yanıtların çekirdeğine ulaşılana kadar bu sorularla çalıştık. Ta ki cevaplar tutarlı hale gelene kadar. Bu sorularla birlikte düşünceler, problemler ve isteklerde bilinçlenmeye başladı. Paralel olarak ürünlerimizi de geliştirdik. Her şeyi yeniden hesapladık ve en önemlisi yeniden tanımladık. Daha sonrada benim adıma en zor olan dönem başladı. Beklemek…

Duygu ve ekibi tüm cevaplarımızı ve yorumlarımızı tanımladı. Problemlerimizi çözmek ve isteklerimizi hayata geçirmek için yoğun bir konsept çalışması içine girdi. Bizim için, tamamen yepyeni bir görünüm ve iletişim dili geliştirdiler. 4-5 hafta sonra çalışmalarını bana sundular. Büyük bir sunumdu. İlk kez yeni renkleri, yeni stratejileri, yeni broşürleri, ilanları, web sayfamızı gördüm ve o an vizyonumun yakında gerçekleşeceğine inandım, çok heyecanlandım. Aynı zamanda da çok mutlu oldum.

O gün Boss trifft Ross`un “Chirondo- özgün yönetim” olduğu gündü. Yeniden doğuş gibi bir şey. Biz, diğer firmalardan gördüğümüz şekilde fotoğraflarımızda hep atları yeşillik içerisinde gösteriyorduk. Duygu harika bir fikirle atları ofise getirdi. Çünkü konseptimiz atlarımızla şirket yöneticilerine eğitim vermekti.

Daha sonra tüm bu çalışmaların patentini aldık. Ve CHIRONDO yaklaşımı ile şirketimiz için değerli bir temel oluşturduk. Bu temel bizi motive eden ve her şeyden önce güvenli bir şekilde gelişebileceğimiz sağlam bir temel. Marka kılavuzlarımızla artık yapmak istediklerimizi gerçekleştirmek ve güvenilir bir yolda olmak bize ayrıcalık kazandırdı. Artık ne yapacağız ya da yapmalıyız diye düşünmüyoruz çünkü ne yapacağımızı, bir sonraki adımımızın ne olduğunu ve nereye ulaşmak istediğimizi biliyoruz. Hedefi olmayan, deneme yanılma yoluyla uygulanan hareketlerden uzaklaştık. Kendimizi güvende hissetmekle birlikte müşterilerimize de daha çok güven veriyoruz. Başka bir deyişle, artık biz gerçek bir şirketiz. Bu kesinlikle bir broşür ya da web sayfası sahibi olmaktan farklı bir şey.” Doreen Beier

www.chirondo.de

Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz?
İyi bir marka olmak ve dünyaya iz bırakmak istiyorsanız,
lütfen bizimle iletişime geçin!

Telefon +90 532 494 8480